Śląskie szlagiery wykonawcy

Śląskie Szlagiery - BawarkaŚląskie szlagiery wykonawcy, to zespoły , wokaliści grający muzykę charakteryzującą się melodyjnością, inspirowaną kompozycjami pochodzącymi od naszych zachodnich sąsiadów. Dlatego w niektórych śląskich stacjach radiowych i lokalnych stacjach TV można usłyszeć ten popularny rodzaj muzyki. Mimo tego, że większość piosenek utrzymana jest w szybkim skocznym tempie, a aranżacje muzyczne czasami wzbogacone są o mocno przesterowane gitary, to głównymi odbiorcami są zazwyczaj dojrzali słuchacze, seniorzy.

Śląskie szlagiery – wykonawcy

Wśród wielu artystów wykonujących Śląski Szlagier jest między innymi Bavarka. Powodem popularności muzyki spod znaku ” Der deutsche Schlager Hit ” są chwytliwe melodie i sentymentalne zazwyczaj o miłości teksty. Poza tym rytm, który powoduje, że piosenka jest skocznie taneczna. Tutaj należy dodać ,że najbardziej charakterystycznymi instrumentami które można usłyszeć w szlagierach są: akordeon ,oraz instrumenty dente takie jak: saksofon, trąbka, tuba. Z upływem czasu coraz częściej wspomniane wyżej instrumenty zostały zastąpione syntezatorami i elektrycznymi gitarami. Działanie to przyczyniło się do powstania na początku lat osiemdziesiątych nazwy Schlager pierwszy raz wymienionej w gazecie Wiener Fremdblatt.

Dzisiaj muzyka spod znaku Schlager popularna jest w całej Europie a najbardziej w Czechach, Chorwacji, Niemczech i od niedawana na południu Polski. Organizatorzy festynów, koncertów, oraz zabaw tanecznych chętnie zapraszają na występy artystów, zespoły śpiewające Śląskie Szlagiery. Jedną z artystek jest właśnie Bavarka.

Lista wykonawców śląskich szlagierów, wykonawcy ze Śląska.

  • Bavarka
  • Mariusz Kalaga
  • Grzegorz Poloczek i Krzysztof Respondek
  • Teresa Werner
  • Jacek Silski
  • Paweł Gołecki

Wpływ śląskich szlagierów na kulturę i społeczeństwo

Śląskie szlagiery odgrywają ważną rolę w kształtowaniu regionalnej tożsamości. Poprzez muzykę, teksty i styl życia promowany przez wykonawców, mieszkańcy Śląska mogą czerpać dumę ze swojego dziedzictwa. Wykonawcy tego gatunku często nawiązują do tradycji, historii i codziennego życia na Śląsku, co sprawia, że ich utwory są bliskie słuchaczom.

Podsumowanie

Śląskie szlagiery to nie tylko muzyka – to zjawisko kulturowe, które łączy ludzi i buduje poczucie wspólnoty. Wykonawcy tacy jak Michał Bajor, Frele, Mariusz Kalaga, Mirosław Szołtysek oraz Górnicza Orkiestra Dęta „Pokój” odgrywają kluczową rolę w popularyzowaniu tego gatunku. Dzięki nim śląska muzyka wciąż żyje i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, zarówno wśród starszych, jak i młodszych pokoleń.

Bavarka - oferta na festyn

Kontakt z zespołem

Bavarka

Zamów koncert Bavarki.

tel. 603 890 969, andrzej@muzycznestudio.com